RN731JTTD63R4F50
Mfr.Part #
RN731JTTD63R4F50
Description
RES 63.4 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
63.4Ohm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RN73
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD63R4F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD63R4F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 63.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C