RN731JTTD63R4F25
Mfr.Part #
RN731JTTD63R4F25
Description
RES 63.4 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
2
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
63.4Ohm
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD63R4F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD63R4F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 63.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C