RN731JTTD63R4F100
Mfr.Part #
RN731JTTD63R4F100
Description
RES 63.4 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Case Code (Imperial) :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Resistance :
63.4Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD63R4F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD63R4F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 63.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C