RN731JTTD63R4D25
Mfr.Part #
RN731JTTD63R4D25
Description
RES 63.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Surface Mount
Case Code (Metric) :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
63.4Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD63R4D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD63R4D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 63.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C