RN731JTTD63R4D100
Mfr.Part #
RN731JTTD63R4D100
Description
RES 63.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
63.4Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W