RN731JTTD63R4B50
Mfr.Part #
RN731JTTD63R4B50
Description
RES 63.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
63.4Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD63R4B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD63R4B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 63.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C