RN731JTTD63R4B25
Mfr.Part #
RN731JTTD63R4B25
Description
RES 63.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
63.4Ohm
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD63R4B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD63R4B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 63.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C