RN731JTTD6342F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6342F50
Description
RES 63.4K OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
63.4kOhm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD6342F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6342F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 63.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C