RN731JTTD6342F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6342F100
Description
RES 63.4K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
63.4kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm