RN731JTTD6342D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6342D25
Description
RES 63.4K OHM 0.5% 1/16W 0603
Thin Film
Power Rating :
63mW
Resistance :
63.4kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD6342D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6342D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 63.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C