RN731JTTD6342B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6342B50
Description
RES 63.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
63.4kOhm
Tolerance :
±0.1%
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD6342B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6342B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 63.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C