RN731JTTD6342B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6342B25
Description
RES 63.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RN73
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
63.4kOhm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD6342B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6342B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 63.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C