RN731JTTD6341F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6341F25
Description
RES 6.34K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
6.34kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD6341F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6341F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.34kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C