RN731JTTD6341F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6341F100
Description
RES 6.34K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Resistance :
6.34kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD6341F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6341F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.34kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C