RN731JTTD6341D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6341D25
Description
RES 6.34K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
6.34kOhm
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD6341D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6341D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.34kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C