RN731JTTD6341D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6341D100
Description
RES 6.34K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
6.34kOhm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD6341D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6341D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.34kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C