RN731JTTD6341C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6341C25
Description
RES 6.34K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
RN73
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
6.34kOhm