RN731JTTD6341B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6341B50
Description
RES 6.34K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
6.34kOhm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD6341B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6341B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.34kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C