RN731JTTD6341B05
Mfr.Part #
RN731JTTD6341B05
Description
RES 6.34K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
6.34kOhm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
RN731JTTD6341B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6341B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.34kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C