RN731JTTD6340F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6340F50
Description
RES 634 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Resistance :
634Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD6340F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6340F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 634Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C