RN731JTTD6340F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6340F25
Description
RES 634 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
634Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD6340F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6340F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 634Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C