RN731JTTD6340D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6340D25
Description
RES 634 OHM 0.5% 1/16W 0603
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
634Ohm
yes
Datasheets
RN731JTTD6340D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6340D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 634Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C