RN731JTTD6340D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6340D100
Description
RES 634 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
634Ohm
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V