RN731JTTD6340C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6340C25
Description
RES 634 OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
634Ohm
Tolerance :
±0.25%
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W