RN731JTTD6340B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6340B50
Description
RES 634 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
yes
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
634Ohm
RN73
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD6340B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6340B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 634Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C