RN731JTTD6340B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6340B25
Description
RES 634 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
634Ohm
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
yes
Datasheets
RN731JTTD6340B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6340B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 634Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C