RN731JTTD6340B05
Mfr.Part #
RN731JTTD6340B05
Description
RES 634 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
634Ohm
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD6340B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6340B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 634Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C