RN731JTTD62R6F50
Mfr.Part #
RN731JTTD62R6F50
Description
RES 62.6 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%