RN731JTTD62R6F25
Mfr.Part #
RN731JTTD62R6F25
Description
RES 62.6 OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
62.6Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD62R6F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD62R6F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C