RN731JTTD62R6D50
Mfr.Part #
RN731JTTD62R6D50
Description
RES 62.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Resistance :
62.6Ohm