RN731JTTD62R6D25
Mfr.Part #
RN731JTTD62R6D25
Description
RES 62.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
62.6Ohm
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD62R6D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD62R6D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C