RN731JTTD62R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD62R0F25
Description
RES 62 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Resistance :
62Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD62R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD62R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C