RN731JTTD62R0D50
Mfr.Part #
RN731JTTD62R0D50
Description
RES 62 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W