RN731JTTD62R0D25
Mfr.Part #
RN731JTTD62R0D25
Description
RES 62 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
62Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD62R0D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD62R0D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C