RN731JTTD62R0B25
Mfr.Part #
RN731JTTD62R0B25
Description
RES 62 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Resistance :
62Ohm