RN731JTTD6262F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6262F50
Description
RES 62.6K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
62.6kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Tolerance :
±1%