RN731JTTD6262F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6262F100
Description
RES 62.6K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Resistance :
62.6kOhm