RN731JTTD6262D50
Mfr.Part #
RN731JTTD6262D50
Description
RES 62.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Resistance :
62.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W