RN731JTTD6262D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6262D25
Description
RES 62.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Resistance :
62.6kOhm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Datasheets
RN731JTTD6262D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6262D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C