RN731JTTD6262C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6262C25
Description
RES 62.6K OHM 0.25% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
62.6kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Series :
RN73
Thin Film
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD6262C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6262C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C