RN731JTTD6261F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6261F50
Description
RES 6.26K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
6.26kOhm
WRAPAROUND
Height :
450μm
Power Rating :
63mW