RN731JTTD6261D50
Mfr.Part #
RN731JTTD6261D50
Description
RES 6.26K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
6.26kOhm
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD6261D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6261D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.26kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C