RN731JTTD6261D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6261D25
Description
RES 6.26K OHM 0.5% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
6.26kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%