RN731JTTD6260F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6260F50
Description
RES 626 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
626Ohm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD6260F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6260F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 626Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C