RN731JTTD6260F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6260F25
Description
RES 626 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
626Ohm
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
RN73
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD6260F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6260F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 626Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C