RN731JTTD6260F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6260F100
Description
RES 626 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Resistance :
626Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD6260F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6260F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 626Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C