RN731JTTD6260F10
Mfr.Part #
RN731JTTD6260F10
Description
RES 626 OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
626Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD6260F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6260F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 626Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C