RN731JTTD6260D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6260D100
Description
RES 626 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
626Ohm
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD6260D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6260D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 626Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C