RN731JTTD6260D10
Mfr.Part #
RN731JTTD6260D10
Description
RES 626 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
626Ohm
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD6260D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6260D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 626Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C