RN731JTTD6260C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6260C25
Description
RES 626 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
626Ohm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD6260C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6260C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 626Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C